İngiltere şirketi ile TR'de satış yapma

oguzaydin

New member
Arkadaşlar merhaba,
Benim UK'de bir şirketim bulunuyor yaklaşık bir senedir. Türkiye pazarında shopify ile ürün satmak istiyorum ancak bir kaç sorum var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Öncelikle shopify payments kullanacaktım ancak bir türlü ödeme yöntemimi kabul etmediler. İletişime geçtiğimde de bana İngilterede bulunan şirketimin varlığına dair (Şirkette çalışan kişiler, Ürünleri göndermek için sahip olduğum veya kiraladığım bir depo vs.) belgeler istediler. Bu belgeler için sanal adres vs kabul etmeyeceklerini de eklediler. Sanıyorum Drop yaparken shopify payments kullanamıyoruz çünkü benim bu istenilen belgeleri iletmem mümkün değil. Şirketim var ancak bir sanal adresim var sadece. Stripe hesabım da var ancak bir türlü bağlayamadım. Stripe ve Shopify payments aynı altyapıyı kullandığı için SP olan bölgeler stripe kullanamıyor. Lokasyon vs de değiştirdim ancak olmadı belki de ben berecememiş olabilirim. Wise hesabım da mevcut yani ödeme alabilirim bu arada ama shopify bir türlü kabul etmedi. Sorularıma gelecek olursak bu durumu yaşayan birileri veya nasıl çözüleceğini bilen biri var mı? Bir de bu sorunları çözdük diyelim. Ben Tr'den ödeme alırken, ürünü satın alan kişiler sanki yurtdışına ödeme yapacaklar gibi oluyor değil mi? Sonuçta wise hesabımı bağlıyorum ve o da İngilterede. Bu da yurtdışı ödemesi kapalı kartlar için problem yaratacak galiba. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Eğer mümkün değilse üstte bahsettiğim konular Tr'de bir şirket açacağım. Şimdiden teşekkürler